Litery Przestrzenne

Litery przestrzenne wykonane z bezbarwnej plexi, styroduru, lakierowanego mdf lub sklejki, to idealny sposób na połączenie funkcji informacyjnej z dekoracyjną.

Logotypy są częstym wyborem moich klientów podczas wykonywania oznakowania biura lub lokalu i nic w tym dziwnego, bo prezentują się znakomicie 🙂
Poza tym nie wymagają dodatkowego podkładu np. tablicy, są montowane bezpośrednio do dowolnej powierzchni (np. ściana, szyba, lada).

W związku z dużym zainteresowaniem, postaram się zebrać na tej stronie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Litery z Plexiglass

Litery wykonane z bezbarwnej plexi są wyklejone na rewersie folią barwioną (w kolorze logotypu) lub folią zadrukowaną (to rozwiązanie pozwala zachować przejścia tonalne, jeśli występują). Boki oraz lico pozostają bezbarwne z błyszczącym wykończeniem - dzięki temu nawet stosunkowo cienka litera (z plexi 3mm) świetnie prezentuje swoją przestrzenność

Najczęściej wykorzystywana grubość plexi to 3mm i 6mm, rzadziej 8mm i 10mm.
Istotnym kryterium w doborze grubości jest porównanie wymiaru w najcieńszym miejscu litery z grubością plexi (patrz zdjęcie poniżej).

Jak dobrać grubość plexi dla litery przestrzennej
litery przestrzenne z plexiglass z3 agencja reklamowa piotr główka
jaką wybrać grubość plexi dla liter z3 agencja reklamowa piotr główka

Logotyp przestrzenny z plexi bezbarwnej ze złotą folią na rewersie - dla Elcom Solution Gold Cliniclitery przestrzenne z plexiglass gold clinic medycyna estetyczna z3 agencja reklamowa piotr główka


 

Litery ze Styroduru

Litery wykonane ze styroduru są malowane na dowolny kolor ze wzornika RAL - dopasowanego do kolorystyki logotypu. Standardowa grubość materiału to 30mm.

Możliwa jest również wariacja, kiedy to plexi stanowi błyszczący front matowej litery ze styroduru. Uzyskujemy dzięki temu dość masywny i dobrze widoczny logotyp z bardzo estetycznym wykończeniem.

Przykład litery wykonanej ze styrodurulitera przestrzenna ze styruduru z3 agencja reklamowa piotr główka


 

Litery z MDF

Litery wycinane są z płyty MDF, a następnie lakierowane na dowolny kolor ze wzornika RAL. Standardowa grubość materiału to 18mm.

To rozwiązanie pozwala wykonać litery lite z identycznym kolorem i błyszczącym wykończeniem zarówno na froncie, jak i na bokach.

Przykład litery wykonanej z lakierowanego mdf'u
litera przestrzenna z lakierowanego mdf z3 agencja reklamowa piotr główka


Litery ze Sklejki

Litery wycinane są ze sklejki, za pomocą lasera. Dobrze sprawdzają się jako dekoracja w mieszkaniu - np. ciekawa maksyma, w biurowej kuchni lub na open space. Standardowa grubość to ok. 4mm, a niecodzienne wykorzystanie tego materiału prezentuję w "ciekawostkach" - gadżet GOT. www.z3.com.pl/hear-me-roar/

Zapraszam!

Z3 Piotr Główka
m: 665 92 92 66
t: 22 299 12 17

biuro@z3.com.pl